Wycieczka do Muzeum Narodowego w Poznaniu

Data

12 kwietnia 2023 r. chętni uczniowie z klas 7a, 7b oraz 6a wraz z panią Bernadetą Nowotną Rydzik oraz panią Elżbietą Kaźmierską uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Narodowego w Poznaniu, w związku z konkursem muzealnym “Moja przygoda w Muzeum”. Tematem tegorocznej edycji konkursu jest przedstawienie ruchu, a dokładnie temat brzmi – Pędzle w ruch.
Po obejrzeniu kilku wybranych prac i odpowiedzeniu sobie w jaki sposób na płaszczyźnie i w przestrzeni pokazać ruch, uczniowie wybierali dzieło, które stanowić będzie ich inspirację do własnej konkursowej pracy.
Przemierzając wystawowe sale z radością zatrzymaliśmy się przy pracy śp. profesora Józefa Stasińskiego, wspominając jego osobę i twórczość. Mieszkał niedaleko naszej szkoły i gościł w niej nieraz.

Więcej
aktualności