Wycieczka klas czwartych do Torunia

Data

Klasy czwarte wybrały się na wycieczkę do Torunia, miasta piernika. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od długiego spaceru po Toruniu, podczas którego poznaliśmy najważniejsze miejsca tego pięknego miasta, m.in. Dom Mikołaja Kopernika, słynną fontannę z flisakiem w roli głównej i towarzyszące jemu magiczne żaby, Krzywą Wieżę oraz wiele innych.

Uczniowie bardzo miło wspominają pobyt w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Atrakcji było mnóstwo, każdy znalazł dla siebie coś ciekawego, mogąc w interaktywny sposób zetknąć się z wiedzą o technice, przyrodzie i kulturze.

Ciekawym doświadczeniem był również pobyt w Żywym Muzeum Piernika, podczas którego poznaliśmy historię oraz recepturę tego pysznego przysmaku, jak również mogliśmy sami zakasać rękawy i ugnieść ciasto.

Poniżej krótka fotorelacja:

Więcej
aktualności