Dzień Teatru w Szkole Tytusa

Data

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, świętują wówczas wszyscy ludzie związani z teatrem. W naszej szkole 05.04.2024 r. gościliśmy pana Krzysztofa Dutkiewicza- aktora Teatru Animacji w Poznaniu. Poprowadził warsztaty dla członków koła teatralnego „U Tytusa” i uczniów klasy 6b.

Z Teatrem Animacji nasza szkoła współpracuje już 39 lat!

Pan Krzysztof przywiózł lalki , które grały lub grają w spektaklach. Opowiedział o początkach teatru na świecie, o różnych sposobach gry aktorów i o animowaniu lalkami. Każdy uczestnik warsztatów mógł, na chwilę, stać się aktorem lub animatorem np. sukienki. Uczniowie bawili się świetnie. Nawet Ci najbardziej wyizolowani (na co dzień) pozbywali się tremy i wykonywali ćwiczenia wskazane przez aktora.

Uczestnicy warsztatów napisali

…te zajęcia bardzo mi się podobały, bo było dużo śmiechu , kiedy odgrywaliśmy scenki opowiadające o zakochiwaniu się w różnych epokach…dobrze się bawiliśmy…lalki, które pan przyniósł były tak świetnie wykonane, że niemal wydawało się , że żyją własnym życiem…uczyliśmy się animować stroje, aby wyglądały jak ludzie…poznaliśmy czym tak naprawdę jest teatr- życiem…warsztaty
były nietypowe, przydatne, ciekawe i bardzo zabawne…pan pokazał nam, że animować można wszystkim…poznaliśmy sztukę improwizacji…Pan Aktor miał super podejście do nas i pozwalał mieć własne zdanie. Każdy miał jakieś zadanie do wykonania, nikt nie siedział bezczynnie. Cieszyłyśmy się , że w warsztatach mogły wziąć udział nie tylko dzieci z koła teatralnego…

Podsumowując : warto było uczestniczyć w nich… 

Więcej
aktualności