Finlandia 2014

Wymiana ze szkołą w fińskiej miejscowości Kauhajoki odbyła się w ramach międzynarodowego programu „Comenius”. Podczas wizyty udało nam się poznać styl życia, zwyczaje i szkolnictwo fińskie. Spróbowaliśmy tradycyjnego grillowanego łososia, odwiedziliśmy pokryty grubą warstwą śniegu park narodowy, gdzie nauczyliśmy się poruszania za pomocą rakiet śnieżnych.

Szkoła przyjęła nas niezwykle gościnnie. Wraz z gośćmi z innych państw biorących udział w projekcie, zostaliśmy zaproszeni na galę rozpoczynającą, gdzie usłyszeliśmy i podziwialiśmy występy uczniów.

Mieliśmy również okazję uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych, zjeść obiad w szkolnej stołówce, pomajsterkować w pracowniach technicznych oraz zapoznać się z jednym z najlepszych systemów kształcenia w Europie.