Hiszpania 2014

W marcu 2014 roku trzy uczennice z naszej szkoły wraz z opiekunami P. Barbarą Wichniarz i P. Anną Adamską pojechały na wymianę szkolną do Hiszpanii, do Murcji. Zostaliśmy zaproszeni do jednej ze szkół podstawowych w tamtym rejonie. Byliśmy bardzo urzeczeni hiszpańską gościnnością , opieką jaką nas otoczono oraz gorącym, wręcz spektakularnym powitaniem, które odbyło się na boisku szkolnym. Były pochody klas, race, plakaty i flagi. Nasze uczennice zamieszkały u rodzin, miały także okazję wziąć  udział w lekcjach w szkole oraz poprowadziły zajęcia na temat Polski, naszych obyczajów, kultury i historii. W dniu wycieczkowym zwiedziliśmy Kartaginę oraz Alicante. Niezapomniane wrażenie zrobił na nas piknik rodzinny, podczas którego każda z klas wraz z rodzinami przygotowała stoiska z degustacją tradycyjnych hiszpańskich potraw np. ciasteczka cynamonowe smażone na liściach cytryny.

Panie Wichniarz i Adamska miały okazję poprowadzić zajęcia w grupie najmłodszych hiszpańskich  dzieci  zatytułowane „ GATTA” (kotki). Dzieci tworzyły figurki kotków z papieru i uczyły się melodii mruczanki „Wlazł kotek na płotek”. Należy pamiętać, że gdy u nas dopiero rozpoczynała się wiosna w Hiszpanii było bardzo ciepło i nawet kąpaliśmy się w morzu.