HISZPAŃSKI W HISZPANII

W dniach od 23. do 30. marca 2023 roku grupa 19 uczniów naszej szkoły z klas ósmych poleciała na kurs języka hiszpańskiego do Alicante w Hiszpanii.
Codziennie po śniadaniu, od godziny 9.00 do 12.00 chodziliśmy na zajęcia prowadzone przez hiszpańskich „profesores”.

Po lekcjach wracaliśmy do swoich hiszpańskich rodzin na obiad a popołudniami braliśmy udział w ciekawych wycieczkach (w języku angielskim) aby poznać kulturę i zabytki Alicante i
okolicy.

Zwiedzaliśmy miasto i zamek św. Barbary

Byliśmy w typowym barze zjedliśmy churros (ciastko smażone na oleju) i piliśmy chocolate.

Poznawaliśmy uroki Walencji oraz byliśmy w Oceanarium

Uczyliśmy się salsy i spacerowaliśmy po parku palmowym w Elche.

Jesteśmy zachwyceni pobytem i atmosferą w szkole i w rodzinach, wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni, poznaliśmy wspaniałych ludzi i przepiękne miejsca a promienie słońca dodawały
uroku każdej wycieczce.

Ten tydzień z pewnością zapamiętamy i chętnie wrócimy do Alicante a od jutra będziemy z radością i zaangażowaniem uczyć się hiszpańskiego w szkole.