Szkolny konkurs recytatorski „Zimowe opowieści”

Dnia 29.01.2024 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski dla klas 1 – 3 pod hasłem „Zimowe opowieści”. Uczestnicy recytowali wiersze o tematyce zimowej. Jury mogło wysłuchać utworów znanych i mniej znanych polskich poetów. Dzieci zaprezentowały poezję  M. Konopnickiej, T. Fiutowskiej, J. Ficowskiego, W. Zechnor, K. Grabowskiej – Bednarz, J. Tuwima, T. Kubiaka, W. Kosteckiej oraz S. Karaszewskiego. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Celem konkursu było:
  • rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci
  • kształtowanie umiejętności współzawodnictwa
  • popularyzowanie poezji o tematyce zimowej
  • rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa,
  • prezentacja umiejętności recytatorskich.
Jury miało do podjęcia bardzo trudną decyzję. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
  • I miejsce – Helena Wachowiec kl. 1B
  • I miejsce – Nikodem Jedwabny 3B
  • II miejsce – Aleksandra Zimniewicz kl. 1A
  • II miejsce – Maciej Zawiejski kl. 1B
  • III miejsce – Elena Drabik kl. 1B
  • III miejsce Jagoda Pich kl. 1B
WYRÓŻNIENIA:
  • Antonina Nadolska kl. 2B
  • Alicja Gorzelańczyk kl. 3B
  • Julia Łakomiec kl. 3B
  • Maja Samson kl. 3B
  • Grzegorz Sieradzki kl. 3B
  Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pani Dyrektor dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie gratulujemy!