“ZAWODOWA SOBOTA”

“ZAWODOWA SOBOTA” dla uczniów z klas 4-6
21.10.2023

Centrum Doradztwa Zawodowego zaprasza uczniów z klas 4-6 na „Zawodową Sobotę”, która odbędzie się 21.10.2023 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela.

Tego dnia, w godzinach 09:00-12:30, gmach szkoły przy ul. Działyńskich 4/5 zamieni się w jedną, wielką pracownię. Uczniowie będą mogli skorzystać z warsztatów pod okiem profesjonalistów i spróbować swoich sił w jednym z poniższych zawodów:
💍 Złotnik jubiler – w pracowni jubilerskiej uczniowie będą mogli samodzielnie wykonać pierścionek z drutu miedzianego.
🍵 Technik ceramik – w pracowni ceramicznej dzieci będą miały okazję wykonać odlew prostych form z natury z możliwością otrzymania końcowego, wypalonego w piecu produktu. Produkt gotowy będzie do odbioru w późniejszym czasie.
🏰 Technik renowacji elementów architektury – w pracowni renowacji elementów architektury uczniowie będą mogli wykonać odlew w gipsie prostych form dekoracyjnych (z możliwością odlewu ręki uczestnika warsztatu).
🔨 Kowal – w pracowni kowalstwa uczniowie będą mieli okazję formować proste przedmioty z metaloplastyki.
🖼️ Technik grafiki i poligrafii – w pracowni graficznej dzieci będą miały okazję zapoznać się z podstawami modelowania i drukowania 3D, modelowania trójwymiarowego oraz z wydrukiem obiektów w 3D.
🤖 Technik robotyk – na zajęciach z robotyki uczniowie będą się uczyć jak budować i programować roboty z klocków LEGO.

Na poszczególne grupy warsztatowe obowiązują zapisy poprzez formularz👉 https://www.cdzdm.pl/PL-H822

Zapisy trwają do 19.10 lub do wyczerpania limitu miejsc ⏰
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i efektywność warsztatów liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie udziału oraz szczegółowe informacje drogą mailową.